Zapraszamy na stronę www.falaobozy.pl


Główną specjalnością Stowarzyszenia Fala są od wielu lat letnie English Campy, organizowane przez indywidualne grupy młodzieżowe z całej Polski we współpracy z grupami z USA. To jest bardzo atrakcyjnym i dynamicznym, a jednocześnie bezpiecznym sposobem zaproszenia zupełnie nowych ludzi do zrobienia kolejnego kroku wstronę poznania Boga.

Przygotowujemy zainteresowane grupy poprzez spotkania i warsztaty szkoleniowe. Naszą główną rolą w tym procesie jest wspomaganie pracy liderów oraz grup młodzieżowych w służbie w lokalnych społecznościach. English Campy nie są jednorazowym wydarzeniem lub powtarzającą się akcją, lecz czasem budowania relacji, które, mamy nadzieje, przeniosą się aż dowieczności.

"English Camp po staropolsku", czyli danie naładowane energetycznie
Przepis na kilkadziesiąt osób:


- 1 dobre miejsce
- 1 dobry termin
- 3 tony entuzjazmu
- kilku/kilkunastu zapaleńców pod szyldem grupy służby
- 1 grupa młodzieży z serce motwartym na nowe przyjaźnie
- 2 szczypty pogody
- 1 szczypta niepogody
- kilka ton dobrego żarcia
- szklanka chęci i wiary
- 1 grupa zwariowanych Amerykanów
- sól i pieprz do smaku

Wszystko wymieszać i gotować w temperaturze 100 ºC

...jest powstanie grupy służby, czyli grupy oddanych osób, które pragną poświęcić swój czas i energię dla innych ludzi. Chociaż Stowarzyszenie Fala pomaga w konstrukcji ramy programu obozowego, to na grupie służby spoczywa duża część duchowej odpowiedzialności za uczestników. Aby te osoby mogły efektywnie służyć reszcie grupy i nowym ludziom, konieczne jest aby inwestowali w swój rozwój duchowy i intelektualny, a także by praktyczne stosowali zdobywaną wiedzę i umiejętności w pracy wewnątrz swojej grupy i lokalnej społeczności.

 

Rok pracy w ramach programu obozów językowych możemy podzielić na trzy etapy:

W okresie przygotowań do obozu wyznacznikiem działań grupy służby są następujące priorytety:

 

• Inwestowanie w grupę młodzieżową poprzez regularne spotkania młodzieżowe, spotkania grupy służby, osobisty rozwój duchowy, odkrywanie darów i talentów, służba w zborze, itp.

• Budowanie relacji z ludźmi ze szkoły i naturalnego kręgu znajomych, których będzie można zaprosić na obóz

• Uczestnictwo w szkoleniach przedobozowych, w trakcie których uczymy się nowych umiejętności i planujemy obóz. Ten czas jest także bardzo dobrą okazją do dzielenia się doświadczeniami z innymi grupami, dzięki czemu

możemy doskonalić swój „warsztat ”.

Obóz spenia dwojaką rolę. Jest to przede wszystkim czas ewangelizacji, gdy przyjazna atmosfera, wspólna zabawa i możliwość pogłębiania relacji otwiera drzwi do rozmów o Bogu z ludźmi, którzy nie znają Go osobiście lub nie poodjęli decyzji o byciu Jego uczniami. Oprócz tworzenia platformy do ewangelizacji, obóz daje grupie młodzieżowej możliwość praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie szkoleń oraz pracy grupowej. Polskie i amerykańskie grupy służby spotykają się dlatego każdego dnia obozu, aby omawiać szczegółowo program i dzielić się obserwacjami zebranymi w czasie rozmów z uczestnikami.


Podstawowymym założeniem warunkującym naszą współpracę z grupą młodzieżową jest jej gotowość do utrzymania i pogłębiania relacji z uczestnikami obozu. Aby wesprzeć całoroczną pracę grupy w tej dziedzinie, Stowarzyszenie Fala organizuje regularne spotkania poobozowe dostosowane do konkretnych potrzeb każdej wspólnoty. Celem tych spotkań jest wzajemne zachęcanie i wymiana pomysłów pomiędzy grupami z różnych miast i kościołów. Zainspirowane w ten sposób spotkania młodzieżowe, studia biblijne i wydarzenia ewangelizacyjne pomagają każdej grupie troszczyć się w dalszym ciągu o potrzeby nowych ludzi na różnym poziomie duchowego rozwoju.

 

1)  Zgoda i gotowość grupy młodzieżowej na organizację obozu

2)  Zgoda grupy młodzieżowej na powołanie i utrzymanie grupy służby

3)  Uformowanie się grupy służby złożonej ze sprawdzonych i oddanych osób, gotowych do usługiwania swoim rówieśnikom, zarówno na obozie jak i po jego zakończeniu

4)  Uczestnictwo grupy służby w regularnych spotkaniach mających na celu planowanie obozu i rozdzielanie odpowiedzialności. Spotkania te odbywają się w okresie od początku marca do rozpoczęcia obozu. Zaliczamy do nich majowe spotkanie przedobozowe i wrześniowe poobozowe, organizowane przez Stowarzyszenie Fala dla wszystkich grup organizujących obozy językowe.

 


...prosimy o kontakt z działem obozów pod  adresem
englishcamp@fala.org.plhttps://higieniczny.pl/uchwyty-dla-niepelnosprawnych.html designlogo.pl sterydy w tabletkach sterydy online adwokat kraków http://skyclinic.pl/ https://outlet-wear.com/ http://www.atlas-poland.pl
Strona główna
Czym jest fala?
Szkolenie
Toolbox
Kontakt i linki
Forum back