Gry
Aby znaleźć grę wystarczy wybrać z rozwijanej listy wielkość grupy, poziom bałaganu z jakim jesteś w stanie się zmierzyć po zakończeniu gry, oraz warunki (w budynku lub na zewnątrz) i wcisnąć "szukaj". Po chwili pojawi się kilkanaście gier dokładnie dopasowanych do twoich potrzeb.
Nazwa
Długość
Poziom bałaganu
Wielkość grupy
Miejsce
Pozycji na jednej stronie:   Szukaj
ABY DODAĆ GRĘ ZALOGUJ SIĘ
Kto ma mój werset?
   Czas trwania gry:
    10 min
   Poziom bałaganu:
    Nie trzeba sprzątać
   Liczebność grupy:
    10 - 20 osób
   Miejsce:
    W pomieszczeniu
opis:
Zamiast werset pisac na jednej kartce, dzieli się go na dwie kartki w ten sposób, że co drugie słowo danego wersetu jest na każdej kartce, tak aby słowa się zazębiały np. jedna kartka To:Albowiem, Bóg, świat, syna.., a druga to:tak, umiłował,że, swego (to oczywiście banalny fragment lepiej wykorzystać trudniejsze). Każdemu w grupie rozdajemy jedną taką kartkę, tak aby inna osoba w grupie miała pozostałą część jego(jej) wersetu. Jedna z osób zaczyna i czyta swoje słowa, jeśli w trakcie czytania ktoś odgaduje swój weset to mówi o tym i czytaja go razem (fajnie to wtedy wygląda), jeśli nie to czyta następna osoba, aż do momentu kiedy wszyscy odnajda osobę ze swojej pary. W zależności od grupy mozna dzielić werset na 3 części lub więcej, ale to staje się trudniejsze. Gra może być wstępem do tego aby powiedzieć o tym, że potrzebujemy siebie nawzajem do tego aby rozumiec pewne rzeczy, które Bóg mówi do nas (nie chcę tu pisać całego swojego kazania na ten temat) itd. itp. Mozna również powiedziec po zakończeniu, żeby 2 osoby (lub więcej -zależy na ile części podzieliliśmy wersety) mające ten sam fragment porozmawiały o nim przez 5 minut, podzieliły się swoimi spostrzeżeniami odnośnie niego. Zachęcam do spróbowania a później do korzystania z coraz mniej znanych wersetów. Powodzenia i miłej zabawy.
Strój z gazety
   Czas trwania gry:
    15 min
   Poziom bałaganu:
    Trzeba trochę posprzątać
   Liczebność grupy:
    20 - 30 osób
   Miejsce:
    W pomieszczeniu
opis:
" Podziel wszystkich na kilka grup. Na środku pokoju połóż tyle zestawów ile jest grup, na zestaw składają się: plik starych gazet, maskujaca taśma klejąca ( malarska ) i zaklejona koperta, w której napisany jest temat z którym strój musi być związany ( np. postacie z Piotrusia Pana, postacie z Czarnoksiężnika z Oz, Królewna -nieżka i Siedmiu Krasnoludków, Gwiezdne Wojny, Przeminęło z Wiatrem, itp. ) . Gdy osoba prowadząca powie ?start?, każda z grup wysyła jedną osobę na środek pokoju, ta wybiera jeden zestaw: gazety, taśmę i kopertę. Następnie, grupy otwierają koperty, robią i noszą stroje wykonane z gazet i taśmy klejącej. Daj uczestnikom 15-20 minut na wykonanie strojów a następnie urząd"cie pokaz mody. "
Dedektyw
   Czas trwania gry:
    Dłużej niż 30 min
   Poziom bałaganu:
    Trzeba trochę posprzątać
   Liczebność grupy:
    10 - 20 osób
   Miejsce:
    W pomieszczeniu
opis:
" Przebierz 6 osób za 6 postaci z gry planszowej ?Detektyw? ( gra w której trzeba odgadnąć kto jest mordercą, narzędzie zbrodni i miejsce zbrodni ). Jeżeli ktoś nie zna gry, może sam wymyślić postacie, narzędzia i miejsca ( np. malarz, hydraulik, mechanik, piosenkarz, niania, kucharz; pędzel, rura, klucz francuski, mikrofon, kocyk, nóż; pracownia, piwnica, warsztat, biuro, pokój, kuchnia ). Wymyśl scenariusz, rozmowę 6 postaci, które podają wskazówki odnośnie zbrodni, cała grupa słucha i wyłapuje wskazówki. Połóż gdzieś narzędzie zbrodni ( narzędzia, które nie były użyte, też gdzieś umieść ), np. w zlewie połóż nóż mokry od sosu pomidorowego. W innych pomieszczeniach, lub np. w butach czy kurtkach umieść inne wskazówki. Młodzież musi chodzić po pomieszczeniach, słuchać, obserwować, szukać wskazówek, i po upływie czasu, podanego wcześniej, np. 30 minut, muszą się postarać odgadnąć kto zamordował, czym ( narzędzie zbrodni ) i gdzie ( miejsce zbrodni ), można również postarać się podać motyw. My ostatnio połączyliśmy to z posiłkiem, uczestnicy wchodzili do różnych pokoi i jedli w każdym inne danie ( np. sałatka w jednym, kanapki w drugim, warzywa w kolejnym, mięso w następnym ). W czasie jak uczestnicy jedli, mogli wysłuchać wersji wydarzeń poszczególnych postaci, zobaczyć i wysłychać rozmów postaci. Planowanie tej gry zajmuje dużo czasu, ale na prawdę warto. "
Co to jest?
   Czas trwania gry:
    15 min
   Poziom bałaganu:
    Nie trzeba sprzątać
   Liczebność grupy:
    10 - 20 osób
   Miejsce:
    W pomieszczeniu
opis:
" Wszyscy siadają w kole na podłodze. Osoba prowadząca siada razem z resztą i układa przed sobą sporo małych przedmiotów. Prowadzący bierze do ręki jedną rzecz, np. ołówek, podaje go do osoby siedzącej po jego prawej stronie i mówi ?To jest ołówek?. Osoba siedząca pojego prawej stronie pyta ?Co to jest?? Prowadzący odpowiada ?Ołówek?, osoba po prawej stronie po raz kolejny pyta ?Co to jest??, prowadzący znów odpowiada ?Ołówek?. Osoba po jego prawej stronie mówi ?A, ołówek? i odwraca się do osoby siedzącej po jej prawej stronie i sytuacja się powtarza: ?To jest ołówek?, ?Co to jest??, ?Ołówek?, ?Co to jest??, ?Ołówek?, ?A, ołówek?. Zróbcie jedną rundkę, tak aby każdy z siedzących miał okazję zadawać pytania i na nie odpowiadać. Następnie zacznij od początku, ale tym razem dodawaj co moment po jednym przedmiocie, tak aby każda osoba prowadziła dwie rozmowy w tym samym czasie. Jedna osoba odwracając się w prawo mówi ?To jest ołówek?, a odwracając się w lewo, pyta ?Co to jest?? i podaje kolejny przedmiot."
Dziesięciobój wodny
   Czas trwania gry:
    Dłużej niż 30 min
   Poziom bałaganu:
    Wystarczy tylko ręcznik
   Liczebność grupy:
    20 - 30 osób
   Miejsce:
    Na dworze
opis:
" Utwórz 10-osobowe drużyny. W basenie wyznacz 10 miejsc ? stacji, w których drużyny muszą wykonać konkretne zadania. Np. 1) Przepłyń basen, trzymając jajko na łyżce, jeżeli jajko spadnie, zawodnik musi je wyłowić i kontynuować. 2) Zanurkuj i wyłów z dna basenu cegłę. 3) Przepłyń basen z przywiązaną do kostki piłką. 4) Zanurkuj i przepłyń basen w szerz pod wodą. 5) Postaw lidera na desce w wodzie. Zawodnik musi trafić w jakiś konkretny cel, jeżeli mu sie to uda, lider jest wrzucony do wody. Itp."
Rzut balonem do celu
   Czas trwania gry:
    20 min
   Poziom bałaganu:
    Niesamowicie dużo sprzątania
   Liczebność grupy:
    10 - 20 osób
   Miejsce:
    Na dworze
opis:
" Znajd" zbocze wzgórza i namaluj na nim ogromną tarczę, podaj oczywiście również punktację w każdym okręgu. Następnie napełnij wodą około 200 ? 300 balonów, można do nich dodać specjalne składniki ( np. kakao, kaszkę dla dzieci, dżem, kisiel, itp. ). Następnie podziel ludzi na równe grupy. Każda z drużyn wyznacza jedną osobę do rzucania, reszta ustawia się na namalowanej tarczy i każdy trzyma po jednym widelcu w ręku, nikomu nie wolno ruszać ręką, aby nakierować widelec na lecący balon. Gdy balon pęknie, drużyna dostaje punkty ( tyle ile jest napisane na tarczy ). Każda z drużyn ma 10 rzutów. ( im mniejsze okręgi na tarczy, tym lepiej ) "
Wodna wojna
   Czas trwania gry:
    30 min
   Poziom bałaganu:
    Niesamowicie dużo sprzątania
   Liczebność grupy:
    20 - 30 osób
   Miejsce:
    Na dworze
opis:
" Nazwa gry wiele tłumaczy. Trzeba jednak ustalić kilka zasad, np. granice, których nie wolno przekraczać i domki, czyli miejsca w których jest się bezpiecznym. Podziel ludzi na kilka drużyn, daj każdej określoną ilość balonów napełnionych wodą, oraz wąż, uczestnicy mogą przynieść również swoje pistolety na wodę. Po około 20 lub 30 minutach, gdy wszyscy będą już przemoczeni przerwij grę. Po wszystkim, trzeba pozbierać resztki balonów. "
Wrony i żurawie
   Czas trwania gry:
    10 min
   Poziom bałaganu:
    Nie trzeba sprzątać
   Liczebność grupy:
    20 - 30 osób
   Miejsce:
    Na dworze
opis:
" Przygotuj patyk, lub coś innego co jest dość duże. Utwórz 2 grupy ( wrony i żurawie ) i ustaw je w rzędach na przeciwko siebie, w odległości około 5 metrów, zaznacz środkową linię. Gdy patyk wyląduje po stronie wron, te gonią żurawie. Jeżeli patyk wyląduje po stronie żurawi, żurawie gonią wrony. Zaznacz po jednej linii za każdą z drużyn. Domek wron jest za linią za żurawiami. Domek żurawi jest za linią za wronami. Gdy żurawie gonią wrony, te muszą się postarać dobiec do domku. Jeżeli żuraw złapie wronę, ta staje się żurawiem, itd. Po chwili grupy znów ustawiają się w rzędach i znów podrzuca się patyk, itd. "
Skoki
   Czas trwania gry:
    10 min
   Poziom bałaganu:
    Wystarczy tylko ręcznik
   Liczebność grupy:
    10 - 20 osób
   Miejsce:
    Na dworze
opis:
" Podczas tej gry chłopacy i dziewczyny mogą grać osobno, ale mogą też grać razem. Utwórz grupy ( 10 do 20 osób w każdej ). Jedna z grup staje w rzędzie, jeden za drugim ( tak blisko siebie jak tylko potrafią ), następnie, każdy łapie osobę stojącą przed nim w pasie i przechyla się do przodu, tak aby cały ciężar spoczął na osobie z przodu. Można również się pochylić i usiąść na kolanach osoby stojącej z tyłu. Następnie, każda osoba musi położyć swoją głowę na ramienu osoby przed nią ( ze względu na bezpieczeństwo ), dla zachowania równowagi, najlepiej jest kłaść głowy na przemian, raz na prawym ramieniu, raz na lewym. Druga grupa ustawia się w rzędzie, na przeciwko pierwszej grupy. Osoba prowadząca podaje numer ?1? i pierwsza osoba z przeciwnej drużyny biegnie i wskakuje na pierwszą grupę, stara się oczywiście skoczyć jak najdalej. Lider krzyczy ?2? i druga osoba z drugiej grupy wskakuje na pierwszą. Gra toczy się do momentu, gdy pierwsza grupa załamię się pod ciężarem ( punkt dla przeciwnej drużyny ), lub gdy ludzie z drugiej grupy pospadają ( punkt dla przeciwnej drużyny). Czasem trudno jest określić zwycięzcę, bo wygrać może ta grupa, która utrzyma najwięcej osób, jak i ta która z której najwięcej osób wskoczyło na przeciwną drużynę. Pamiętaj, że trzeba być bardzo ostrożnym w czasie tej gry. "
Kręcimy film
   Czas trwania gry:
    Dłużej niż 30 min
   Poziom bałaganu:
    Trzeba trochę posprzątać
   Liczebność grupy:
    20 - 30 osób
   Miejsce:
    W pomieszczeniu
opis:
" Utwórz kilka grupek. Daj im konkretny czas, np. 1 godzinę. Każda z grup ma nakręcić któtki ( 10 minutowy ) filmik, w którym będą zawarte pewne aspekty ich chrześcijańskiego życia ( możesz podać jakiś konkretny temat). Gdy wszyscy już skończą, usiąd"cie wygodnie i obejrzyjcie wszystkie filmy. Film, który zostanie uznany za najlepszy przez wszystkich, może być wykorzystany podczas uwielbienia na niedzielnym nabożeństwie. Potrzebnych będzie kilka kamer wideo ( w zalezności od tego ile będzie grup). Można również przygotować aparaty cefrowe, zrobić zdjęcia i przygotować pokaz, jedna osoba z grupy może coś mówić, lub czytać w trakcie pokazu. "
ABY DODAĆ GRĘ ZALOGUJ SIĘ


https://higieniczny.pl/uchwyty-dla-niepelnosprawnych.html designlogo.pl adwokat kraków http://skyclinic.pl/ http://www.atlas-poland.pl
Strona główna
Czym jest fala?
Szkolenie
Toolbox
Kontakt i linki
Forum back